Proč se vývoj Foba zpomalil a jak to vlastně bylo? - Blog

Ilustrační fotografie článku Proč se vývoj Foba zpomalil a jak to vlastně bylo?

Proč tu jeden čas nebyly skoro žádné inovace? Náš hlavní programátor Jiří Šťastný měl vážnou dopravní nehodu, kdy na kole narazil do auta jedoucím v protisměru. Auto jelo 50 km/hod. Jirka neměl přežít, přesto se asi někdo rozhodl ho tu nechat. Přečtěte si více v článku.

Nehoda se stala asi 2 km od liberceké krajské nemocnice, takže se během chvíle Jirkovi dostalo kvalitní zdravotní péče. V nemocnici mu nedali šanci na přežití doktor, který ho přijímal, ani sanitáři co ho přivezli.

Jirka strávil 3 měsíce v hlubokém komatu, kdy za něho dýchaly přístroje a potrava do něho doslova tekla trubičkami. Skoro nikdo z doktorů tomu nevěřil, ale Jirka se probudil. Nyní se nachází v rehabilitačním ústavu v Kladrubech a ještě se chystá do lázní. Rozhodně je co dohánět, v nemocnici Jirka zhubl o 25 kg své váhy, což je docela dost.

Nyní má přerušené studium vysoké školy v Brně, kam by se chtěl brzy vrátit. Momentálně má ale bohužel problém s pamětí a s hlavou obecně. Dále mu zůstal nehybný palec na pravé noze. Jeho levá noha je po zlomenině stehenní kosti paradoxně v pořádku. Ještě aby ne, je totiž vystužena chirurgickými kovy které v noze zůstanou.

A kdo že napsal tento článek? No přece já, Jirka :) Tímto Vás zdravím a veřte, že se se brzy vrátím do normálního života, bojuji a nevzdávám se.

PS : fotografie kola pochází opravdu z mojí nehody a kolo je na dvě půlky

Komnetář:

Mé první vzpomínky jsou z nemocnice, kde jsem se probudil a v jednu chvíli trochu přišel k sobě. Kolem sestřička zrovna něco uklízela a já to nemohl pochopit. Zcela bez vzpomínek, což mi zůstalo do teď a neočeká se návrat. Tohle byla, celé to období, zkušenost na celý život, stejně jako velká jizva přeš půlku nohy. Chtěl bych všem říci, že když jsem tohle přežil já, tak je vše možné a nic není nemožné. Bojuji dál a pokud i Vy máte nějaké těžké období, bojujte! Život stojí za to :)

Přidej svůj názor

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve přihlásit.